neděle 15. ledna 2023

Kousek plotu

 V pátek bylo první kolo prezidentských voleb, tak jsme ani nepřemýšleli, že bychom se snažili vyrazit na chatu v pátek. Jeli jsme až v sobotu. Já měl na chatu dovezeno pár plotových sloupků a měl jsem v plánu je povyměňovat za ulámané. Asi nebude jiná cesta než je takhle postupně povyměňovat všechny, než se každých pár let dřít a dělat nové. Nehledě na to, že nebude z čeho ... Betonovat je nebudu, budu je pouze zatloukat i když mě to možná také bude jednou štvát. Ale pořád lepší kov než uhnilé dřevo.

Vyměnil jsem je u všech spodních branek. Změřil jsem si zhruba rozměry a přemýšlím, že bych je udělal také nějaké kovové. Aby dlouho vydržely. Nebo alespoň nějaký rám.

Také jsme si dali pěknou procházku kolem řeky. A aktivita bobrů je brutální. Spoustu okousaných stromů, povalených stromů... Blbé je, pracovníci povodí jim ty stromy vždy vytahují a odvezou, takže oni si nemohou okousat tu kůru aby se najedli a musí svalit další. Jsem zvědav, kdy nám je tu uloví, to je nebude bavit dlouho takto to dělat... Málem jsem při večerním venčení jednoho zahlédl. Ale netrefil jsem se baterkou a než jsem ho zamířil ujel do vody.1 komentář:

  1. Taky jsme letos předělávali ploty, ale nakonec jsme zvolili sice dražší, ale za to udržitelnější a dlouhodobější variantu od zámečnictví Jihlava. Prostě jsme si nechali udělat ocelový plot na míru ze silnějších tyček, takže máme kvalitní zabezpečení a ještě k tomu to docela dobře vypadá. :) A jako za mě jsou to dobře investované peníze.

    OdpovědětVymazat