neděle 8. ledna 2023

První víkend v roce 2023

Byl jsem kupodivu zdráv, tak jsem se rozhodl vyrazit na chatu. Žena nemohla, tak jsem tam byl sám. Ale neměl jsem v plánu se tam nějak nudit. Sehnal jsem silnější trubku na bránu, místo kůlu, který kompletně uhnil. Chtěl jsem to zabetonovat betonem, co na chatě už mám z minulého roku.

Na chatu jsem vyrazil hned v sobotu ráno. Byl jsem připraven neflákat se tam. Zatopil jsem si, dal si kávu a hurá do toho. Trubku na bránu jsem zarazil asi metr do země. Pak jsem jí obhrabal, že jí zabetonuju. Ovšem ukázalo se, že beton v nenačatém pytli není v nejlepší kondici. Tak uvidíme. Snad zatvrdne. Ale bojím se že ne... Pak jsem šel a ostříhal jabloně a habry v živém plotě. Pohrabal jsem u zadního ohniště a mezi lupení, odvezl ho na kompost.


V podvečer jsem se šel projít s pejskama, abych se podíval, jak pokračuje devastace kůrovcových lesů. Oni se na loukách a poli pěkně proběhali, mě stačilo že jdu do kopce. Za tmy jsme se vrátili. V neděli jsem musel konstatovat, že beton nezatvrdne, ale trubka zatím drží dostatečně, tak jsem pověsil branku, poklidil nářadí a chatu a jel domů.

Žádné komentáře:

Okomentovat