neděle 8. října 2017

Dodělávka krbu a zásuvka pod schodama

Tento pátek jsme přijeli na chatu večer, když žena končila v práci. Naložila mě i s pejskama a věcma doma a jelo se. V pátek jsem už nic nerozdělával, byl jsem utahanej a stejně byl večer. Pustili jsme si film a po filmu šli hned spát, protože zase vstávala brzo do práce. Já vstával déle, ale dlouho jsem si taky nepoležel. Vyvenčil jsem pejsky, dal si snídani a šup pracovat. Při venčení jsem našel fůru hub, ty jsem si udělal k obědu s masem.

Protože jsem v týdnu vše připravil, měl jsem nakoupeno lepidlo na dlažbu a dlažbu, kousek plechové roury ke komínu, šroubky a pod., mohl jsem se pustit do práce. Oškrabal jsem kus zdi a nalepoval dlažbu. Šlo to hrozně, na tyto stavební práce prostě absolutně nejsem talent. Mrzí mě to, ale to je tak vše co se s tím dá dělat. I když se mi povedlo dlažbu na konec trefit celkem rovně, nevypadá to jak jsem chtěl. Neměl jsem čím dlažbu nařezat, tak jsem musel nechat široké spáry a tak.

Když dlažba schnula, dal jsem se do výroby nového poklopu do sklepa před kamnama. Musel jsem rozebrat starý, ještě vyříznout kus podlahy. Takže zase zážitek, řezání motorovkou v chatě. To je na udušení. Ještě k tomu jsem říznul to ukrytého šroubu ve dřevě a totálně ztupil řetěz. Na štěstí jsem pak už úplně řezat nepotřeboval, tak to nevadilo. Nakrátil jsem prkýnka, rozložil a postupně sešrouboval. Pak jsem nařezal lino aby jakš takš sedělo a přišrouboval ho. Udělal jsem i madlo na otvírání ale to se nakonec zakrylo linem a plechem. Tak tam zůstane příštím generacím.

Mezi tím přischla dlažba, tak že půjdu spárovat. Spárovačku jsem nekupoval, protože jsem věděl že tam mám ze dřív z domu. Zjistil jsem bohužel, že je modrá, ale i tak jsem to vyspároval, chtěl jsem to mít dodělané... No a mohl jsem přesunout krbovky. 120kg nebo kolik sundat z palety a popondat na dlažbu byl celkem zážitek, ale povedlo se. Poté jsem připravil komínovou rouru a mohlo se topit :)No a to už byl skoro večer, vyvenčit pejsky, navečeřet se a paráda. Pustil jsem si film a dal sklenku.

Ráno se mi moc vstávat nechtělo, po sklence jsem měl divoké spaní, tak jsem se často budil. Ale úkol byl jasný, zasekat zbývající zásuvku do zdi. Vůbec se mi do toho nechtělo, ale chata vážně potřebovala vytřít a utřít prach. A dneska jí uklidit a za týden sekat do zdi je blbost. Dal jsem se do toho. Odvrtával jsem vrtačkou dirky a vysekával je majzlíkem. To jsem dělal asi do jedné. Pak jsem zabetonovával kabely a kus husího krku.
Když jsem měl zeď zabetonovanou, přišel na řadu úklid. Vytřít dole i na hoře, všude utřít prach... to jsem dělal prakticky do půl páté. Potom rychlou sváču, umýt nadobí a už jsem mazal na šestou na vlak. Stihl jsem to tak, tak!

Ve studni už je hromada vody, jen potřebuje vyčistit...

Žádné komentáře:

Okomentovat